20.6 C

Fotbalisti de viitor

“TRICOLORI”… Pustii nãscuti în anul 2001 de la Sporting Juniorul Vaslui, convocati pentru “dubla” cu Anglia, au avut evolutii bune la prima aparitie în tricoul nationalei.

“Nationala” Under 16 a reusit sã învingã Anglia, scor 2-1, în cel de-al doilea meci de pregãtire disputat la Buftea. Din lotul care a fost convocat pentru “dubla” cu echipa similarã a Angliei au fãcut parte si patru juniori ai clubului Sporting Juniorul Vaslui, Auras June, Eduard Grigore, Denis Andrei si Gelu Grigoras. În cel de-al doilea joc, antrenorul Sorin Colceag a trimis în primul “11” doi jucãtori ai Vasluiului, fundasul Gelu Grigoras si mijlocasul Denis Andrei, în timp ce Auras June a intrat în teren în minutul 56. Introdus în teren în repriza secundã, Auras June a deschis scorul în minutul 71, dupã ce portarul englez a respins în fatã sutul lui Bodea. În prima partidã, pierdutã cu 3-1, vasluienii Grigore, Grigoras si June au fost titulari, în timp ce Denis Andrei a intrat în repriza secundã.