11.1 C

Goluri si spectacol în “judeteanã”

Liga a IV-a

PLÃCUT… Douã rãsturnãri de scor spectaculoase în seria Nord a Ligii a IV-a. Viitorul Rebricea si Vulturul Bãlteni au reusit douã reveniri incredibile. Goluri multe, rãsturnãri de scor, parade ale portarilor, lovituri de pedeapsã, dar si greseli în defensivã, a fost reteta meciurilor de la Deleni si Zãpodeni.

Disputat la Deleni, din cauza terenului impracticabil de la Bãlteni, jocul dintre Inter Sport Vaslui si Vulturul Bãlteni a început perfect pentru vasluienii, care conduceau cu 2-0 dupã primele 25 de minute ale întâlnirii. Replica oaspetilor a fost însã una durã reusind ca pânã la pauzã sã restabileascã egalitate, scor 2-2. În cele din urmã, Vulturul Bãlteni s-a impus împotriva Interului cu 3-2, dupã un gol marcat în repriza secundã. Cu cele trei puncte obtinute duminicã, echipa primarului Relu Brasoveanu acumuleazã 11 puncte si urcã pe locul 7, la egalitate cu Victoria Muntenii de Jos si SC Lipovãt, însã cu un golaveraj mai bun. O altã partidã spectaculoasã a avut loc la Zãpodeni, acolo unde ultima clasatã, Avântul, a primit vizita Viitorului Rebricea, formatie care în tur s-a impus la scor, 9-0. În partida retur, Zãpodeniul a condus cu 2-0, însã au intrat la cabine cu un singur gol avans, 2-1. Partea secundã a început perfect pentru gazde, care si-au mãrit avansul, scor 3-1, în urma unei lovituri de pedeapsã. Însã, avea sã fie un meci de poveste pentru Viitorul Rebricea, care a reusit o revenire spectaculoasã în repriza secundã, victoria fiind obtinutã printr-un gol marcat la ultima fazã a meciului. Scor final, 4-3 pentru Viitorul Rebricea, iar Artenie si compania adunã 21 de puncte si rãmân pe locul 5 în clasament.