21.1 C

Greu la deal si cu ultima clasatã

CSM Resita – CSM Vaslui       24-22 (10-8)

MODESTI… CSM Vaslui a suferit cea de-a cincea înfrângere consecutivã în Liga Zimbrilor la handbal masculin, fiind învinsã, ieri seara, de „lanterna rosie” CSM Resita, scor 22-24 (8-10)

Partida de la Resita a fost destul de echilibratã, resitenii fiind putin peste vasluieni în prima reprizã, când au reusit sã se desprindã pe tabela de marcaj, 10-8. Pe fondul ratãrilor în atac, dar si a unor erori în defensivã, CSM Resita s-a desprins la douã goluri în ultimele minute. Handbalistii vasluieni au arãtat mult mai bine de la vestiare, având la un moment dat un avantaj de douã goluri, 15-13 si 19-17, dar sfârsitul de joc a fost foarte strâns, de care pe care. Resita a marcat patru goluri consecutive si s-a dus la 21-19, dar echipa lui Bibirig a revenit în meci, 21-21, în minutul 55. Finalul a fost dezastrous, Acatrinei a avut trei aruncãri ratate, iar Polocoser a fost eliminat de douã ori în ultimele 5 minute! S-a terminat 24-22, iar Vasluiul înregistreazã cea de-a cincea înfrângere consecutivã în campionat. Pentru CSM Vaslui au marcat: Amihãesi (5), Karamyshev (4), Polocoser (3), Carali (3), Cîrchea (2), Perea (2), Cumpãnici (1), Dragon (1), Acatrinei (1). În urmãtorul joc, joi, 12 martie, CSM-ul va juca, acasã, cu CSM Bacãu.