9.6 C
24-apr.-2024

Husana Husi, primul esec în amicale

Ceahlãul Piatra-Neamt – Husana Husi     5-2 (2-2)

TEST… Husana Husi a suferit prima înfrângere din aceastã perioadã de pregãtire. Trupa pregãtitã de Florin Croitoru a pierdut, în deplasare, scor 2-5 (2-2), cu Ceahlãul Piatra-Neamt.

Epuizati dupã cantonamentul din Serbia, fotbalistii huseni au rezistat doar o reprizã în amicalul cu Ceahlãul Piatra-Neamt. Au condus cu 2-0, dupã golurile marcate de Tãcutanu (loviturã de cap de la 8 metri) si Sahru (sut din interiorul careului), dar s-au vãzut egalati pânã la pauzã, 2-2. În partea secundã, Ceahlãul a pus stãpânire pe joc si s-a mpus fãrã probleme, 5-2. Antrenorul Florin Croitoru a rulat urmãtorul lot de jucãtori: Manole, Butnaru – Tãcutanu, Sahru, Dumitru, Agrigoroaie, Gîrdea, Luke Tan, Ciobanu, Vioricã, Solomon, Berezeanu, Germain Noe, Ursuleasa, Valentin, Cãlin, Jose si Tucã. Au lipsit: Ruja, Jitaru, Rusu si Francis. Pe 29 februarie, Husana Husi va da piept, cu FC Vaslui, în ultimul amical al iernii.