19.7 C

Începe “Cupa Satelor” la fotbal

Sportul rege

FOTBAL LA SATE… Asociatia Judeteanã de Fotbal Vaslui organizeazã, în perioada 11-12 iulie, prima editie a “Cupei Satelor” la fotbal, competitie care se va desfãsura în douã comune din judet, respectiv Vãleni si Puscasi.

Cele sase echipe înscrise au fost împãrtite în douã grupe pe regiuni. Din prima grupã fac parte Speranta Tãcuta, FC Ghergheleu (com. Codãesti) si Soimii Dãnesti, în timp ce Racova Puscasi, Victoria “Old-Boys” Muntenii de Jos si Recolta Laza fac parte din grupa B. Meciurile din prima grupã se vor disputa sâmbãtã, 11 iulie, la Vãleni, de la ora 16.30, iar jocurile din grupa B se vor disputa duminicã, de la ora 09.00, pe terenul de fotbal al comunei Puscasi. Se vor juca douã reprize a câte 30 de minute, iar primele douã clasate din cele douã grupe vor obtine calificarea în semifinalele competitiei. Reprezentantii AJF Vaslui au pregãtit pentru participanti cupe, diplome si premii pentru primele clasate. Cupa este dedicatã doar echipelor formate din jucãtori nelegitimati si care provin din comunele participante. Meciurile din “Cupa Satelor” vor fi arbitrate de brigãzi din cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal Vaslui.