10.7 C

Înfrângere, dar calificare în Final 8 pentru Inter Vaslui

MODESTI… Înfrângere dureroasã pentru Internazionale Traian Vaslui – U19, în cel de-al doilea joc din cadrul turneului semifinal al Campionatului National de futsal – U19. Vasluienii au pierdut cu CS United Galati, scor 3-8 (3-3), dar s-au calificat la turneul final al competitiei.

Dupã victoria cu Spicom Sfântu Gheorghe (7-1), care le-a asigurat calificarea la Final 8-ul Campionatului National de futsal U19, fotbalistii vasluieni s-au lãsat „culcat pe-o ureche” si n-au tratat cu seriozitate si cel de-al doilea joc de la turneul semifinal, cu CS United Galati. Vasluienii au jucat doar în prima reprizã, pe care au început-o perfect conducând cu scorul de 3-1, datoritã golurilor reusite de Codrin Epure, Vlãdut Dudãu si Andrei Chipcea. Pânã la pauzã, gãlãtenii au restabilit egalitatea (3-3), iar repriza secundã au controlat-o cu autoritate. S-a terminat 8-3 si vasluienii sunt acum cu gândul la turneul final al Campionatului National de futsal U19, care va avea loc la sfârsitul acestei luni.