16.8 C

Înfrângere la limitã pentru Atletico

Liga 3

ECHILIBRAT… Atletico Vaslui a suferit miercuri, la ultima reprezentatie în fata propriilor suporteri, o înfrângere la limitã, împotriva echipei Metalosport Galati, scor 0-1. Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 2, de Adãscãlitei, dupã o gresealã în defensiva vasluianã.

Singura reprezentantã a judetului în esaloanele superioare, Atletico Vaslui, si-a luat la revedere de la suporteri cu o înfrângere (0-1). Din pãcate, partida cu Metalosport a început cum nu se poate mai prost pentru Crãciun si compania, care s-au vãzut condusi cu 1-0 încã din minutul 2, când Adãscãlitei a prins un sut de zile mari de la 20 de metri, dupã o eroare a antrenorului-jucãtor, Gabriel Crãciun. Prima reprizã a fost una echilibratã, cu ocazii la ambele porti, dar niciuna dintre echipe nu a reusit sã mai fructifice mãcar o singurã ocazie si astfel la pauzã oaspetii au intrat în avantaj, 1-0. Atletico Vaslui a fortat egalarea în repriza secundã, însã, Bucur si Abuzãtoaie nu au reusit sã înscrie golul egalizator. Metalosport Galati s-a impus cu 1-0, iar Atletico Vaslui coboarã pe locul 11 cu 16 puncte adunate în 25 de jocuri. În ultima etapã a Ligii 3, Vasluiului va juca, în deplasare, cu Inter Dorohoi, partidã care se va disputa sâmbãtã, de la ora 18.00. În cazul unui succes, vasluienii vor încheia sezonul pe locul zece în clasamentul Seriei 1.