17.4 C

Înfrângere onorabilã la Piatra-Neamt

JUNIORI… Sporting Juniorul Vaslui U19 nu s-a fãcut de râs în fata echipei din Liga 3, Ceahlãul Piatra-Neamt. Echipa antrenatã de Cornel Cracea a pierdut, la limitã, scor 2-1, printr-un gol primit în ultimele minute ale jocului.

În prima partidã de verificare din aceastã iarnã, Sporting Juniorul Vaslui – Under 19 a fost învinsã, scor 1-2, de Ceahlãul Piatra-Neamt, echipa de seniori ce evolueazã în Seria 1 a Ligii 3. Cu un lot de doar 13 jucãtori pentru acest joc, majoritatea fotbalistilor fiind convocati la loturile nationale, U18 si U17, Sporting Vaslui a jucat de la egal la egal cu un adversar mult mai superior din punct de vedere fizic. Mai mult, “galben-verzii” au deschis scorul prin Octav Cracea, jucãtor dorit de FC Politehnica Iasi. Nemtenii au revenit în joc printr-un penalty acordat destul de usor, iar golul victoriei l-au reusit cu trei minute înainte de fluierul de final al partidei. Pentru Sporting Juniorul Vaslui urmeazã alte trei meciuri tari, împotriva celor de la Aerostar Bacãu, FC Botosani 2 si Otelul Galati.