10.7 C

Înfrântã de Suletea, Pajura a iesit din lupta pentru titlu

Liga 4

DEZAMÃGIRE… Pajura Husi a suferit o nouã înfrângere în play-off-ul Ligii 4. Husenii au pierdut, scor 2-3, pe terenul celor de la Vitis Suletea. Ca urmare a acestui rezultat, Pajura a iesit din lupta pentru titlu. În cealaltã partidã, FC 2002 Vaslui si FC Gârceni au terminat la egalitate, scor 2-2.

Pajura Husi a început foarte bine meciul din deplasare cu Vitis Suletea, dupã golul lui Chiriac, care anunta trei puncte în dreptul echipei pregãtite de Cristian Dumitru. Vitis Suletea nu a renuntat la luptã dupã golul primit, iar dupã pauzã a reusit sã întoarcã rezultatul. S-a terminat 3-2 pentru Vitis Suletea, formatie care a îngropat sperantele la titlu ale Husului. Dupã prima parte a play-off-ul, husenii sunt pe ultimul loc cu zero puncte, la sapte puncte de primul loc ocupat de Vitis Suletea. La Vaslui, echipa suporterilor de la Peluza Nord Vaslui a terminat la egalitate, scor 2-2, cu FC 2007 Gârceni. „Galben-verzii” au condus cu 1-0, dupã golul marcat de Sergiu Gîrdea, dar Gârceniul a întors rezultatul pânã la pauzã, datoritã reusitelor lui Soldan si Pintilie. Partida s-a încheiat la egalitate dupã un gol foarte frumos reusit de Alin Abuzãtoaei. Prima etapã a returului va avea loc, joi, 1 iunie.

Liga 4, play-off, etapa a III-a:

FC 2002 Vaslui – FC Gârceni        2-2 (1-2)

Vitis Suletea – Pajura Husi          3-2 (0-1)

Clasament:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        Vitis Suletea 3        2        1        0        7-4               7

2        FC Gârceni            3        1        2        0        7-5               5

3        FC 2002 Vaslui        3        1        1        1        6-5               4

4        Pajura Husi            3        0        0        3        4-10             0