9.1 C

Inter Vaslui s-a calificat la turneul final

PERFORMANTÃ… Internazionale Traian Vaslui a obtinut biletul la Final 8-ul Campionatului National de futsal – U19 dupã un meci perfect împotriva celor de la Spicom Sfântu Gheorghe. Echipa pregãtitã de Adi Racovitã si Remus Mustãtea s-a impus cu 7-1 (5-1) dupã o partidã dominatã autoritar.

O nouã performantã pentru futsalul vasluian. Internazionale Traian Vaslui s-a calificat, pentru a doua oarã consecutiv, la Final 8-ul Campionatului National de futsal – Under 19. La turneul semifinal de la Galati, vasluienii au dat piept cu Spicom Sfântu Gheorghe, echipã clasatã pe locul secund în Seria a III-a. Inter Traian Vaslui a obtinut o victorie senzationalã împotriva unui adversar care nu s-a ridicat la nivelul jocului. Prima reprizã a fost una excelentã, Codrin Epure (2), Vlãdut Mocanu (2) si Vlãdut Dudãu au dus scorul la 5-1, pentru ca în repriza secundã, Stefan Mihãilã si Ovidiu Olaru sã aducã calificarea la turneul final. Ieri, în cea de-a doua partidã, Internazionale Traian Vaslui a întâlni CS United Galati, partidã care s-a terminat dupã închiderea editiei.