10.2 C
19-apr.-2024

International a învins Rapidul

PERICULOSI… Nou promovata International Curtea de Arges, adversara din acest weekend a elevilor lui Marius Lãcãtus, a obtinut asearã cea de-a treia victorie consecutivã, dupã ce a eliminat Rapidul din Cupa României, prin golurile marcate de Frãsineanu si Daniel Stan.

În optimile de finalã ale Cupei României, adversara de duminicã a “galben-verzilor”, International Curtea de Arges, a învins asearã formatia Rapid Bucuresti cu scorul de 2-1, calificându-se astfel în sferturile de finalã ale competitiei. Argesenii au deschis scorul în minutul 12 prin Frãsineanu, din penalty, scorul fiind majorat de cãtre Daniel Stan, care a punctat în minutul 39 cu o loviturã de cap, dupã un corner executat de acelasi Frãsineanu. Astfel, elevii lui Stefan Stoica vin la Vaslui cu moralul ridicat, dupã ce în ultimele trei partide, cu Unirea Alba Iulia, Astra si Rapid, au obtinut doar victorii.