11.2 C

Ionut Balaur, alãturi de proiectul suporterilor vasluieni (video)

SPRIJIN…Dupã Marko Ljubinkovic, un alt jucãtor care a cunoscut cele mai mari satisfactii sportive la Vaslui sustine proiectul „galben-verde” al Asociației Sportive a Suporterilor Fotbal Club Vaslui. Este vorba despre vasluianul Ionut Balaur, care în prezent e legitimat la FC Voluntari, ocupanta locului 9 în clasamentul Ligii I.

„Îmi doresc din tot sufletul ca fotbalul vasluian sã renascã si sã am ocazia sã mã las de fotbal la Vaslui, de unde am început. De foarte multe ori mã gândesc sã îmi închei cariera la echipa fanion a orasului si sã mã bucur alãturi de suporterii de la Peluza Nord Vaslui la fel cum am fãcut-o la acel 3-2 cu Pandurii Tg. Jiu (Ionut Balaur a marcat golul victoriei în minutul 93, dupã ce echipa din Tg. Jiu reusise egalarea un minut mai devreme). Vasluiul meritã sã ajungã la un nivel mult mai ridicat în fotbalul românesc, asa cã fiti aproape de acest proiect, întreaga comunitate, împreunã putem reusi”, a fost mesajul fundasului vasluian. Toti cei care doresc sã se alãture proiectului de readucere a fotbalului vasluian în ligile superioare o pot face cumpãrându-si carduri de membri cotizanti sau fãcând donatii pe contul de paypal sustinfcvaslui@gmail.com. În prima parte a campionatului, FC Vaslui a cheltuit aproximativ 15.000 de lei, bani care i-au ajutat pe „galben-verzi” sã ocupe prima pozitie în clasament la finalul turului de campionat.