17.1 C
25-apr.-2024

Joc bun, rezultat pe mãsurã

CSM Pascani – Atletico Vaslui 1-1

REMIZÃ… Atletico Vaslui a reusit un nou rezultat pozitiv în Seria 1 a Ligii 3. Bãietii pregãtiti de Gabriel Crãciun au remizat, în deplasare, cu CSM Pascani si asteaptã cu încredere ultimele douã meciuri din aceastã stagiune.

Partida de la Pascani a fost una viu disputatã si cu multe faze la ambele porti, dar s-a încheiat nedecis, 1-1, iar în urma acestui rezultat Atletico Vaslui rãmâne pe locul 12 cu 16 puncte. CSM Pascani a deschis scorul în minutul 38, print Azaharioaie din loviturã de pedeapsã, dupã ce vasluienii au irosit câteva ocazii bune de a înscrie, prin Abuzãtoaie si Petrut. În repriza secundã, Vasluiul a fost mai mult la conducerea jocului, iar presiunea “alb-rosiilor” s-a concretizat în minutul 70, când Ciprian Petrut a restabilit egalitatea, dupã o pasã primitã de la Abuzãtoaie. Pe final, ambele formatii au fost aproape de a înscrie golul victoriei, însã, partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1. În runda urmãtoare, miercuri, 25 mai, Atletico Vaslui va juca, pe teren propriu, cu Metalosport Galati, iar în ultima etapã, sâmbãtã, 28 mai, vor întâlni, în deplasare, pe Inter Dorohoi.