10.2 C
23-apr.-2024

Lider autoritar

Liga 4

FAVORITÃ… Pajura Husi si-a continuat parcursul aproape perfect din Liga 4, cu o victorie extrem de convingãtoare ieri, pe teren propriu, împotriva vicecampioanei FC 2007 Gârceni. Husenii au învins cu 6-1 (1-0) si rãmân pe prima treaptã a podiumului.

Echipa pregãtitã de Adi Racovitã a avut emotii doar o reprizã în partida cu FC Gârceni, în partea a doua husenii reusind sã obtinã o victorie categoricã, care duce Husiul la borna 15 în aceastã stagiune. Oaspetii au contat doar în prima reprizã, când si-au creat douã-trei ocazii mari de a înscrie. Husenii s-au dezlãntuit în partea secundã când au înscris cinci goluri, în vreme ce Gârceniul a marcat doar golul de onoare. Scorul etapei în runda a sasea a fost realizat de Smart Negresti, formatie care a învins cu 8-0 pe terenul codasei Viitorul Rebricea. Într-un alt derby al etapei, Vitis Suletea a trecut de Sporting Bârlad, scor 3-2, iar suletenii au urcat pânã pe locul patru, ultimul care asigurã calificarea în careul de asi. Trei puncte importante a obtinut si Multim Perieni, dupã victoria cu 4-1 în fata modestei Flacãra Murgeni. Dupã acest rezultat, Multim ocupã pozitia a sasea cu 10 puncte, în timp ce Flacãra se aflã pe penultimul loc cu zero puncte. Într-un alt meci, FC 2002 Vaslui a câstigat, în deplasare, scor 5-2, pe terenul Unirii Banca.