4.8 C
19-apr.-2024

Nebunie în competitia KO

Cupa României – faza judeteanã

SPECTACOL… Etapã nebunã în faza judeteanã a Cupei României la fotbal, unde s-au marcat 41 de goluri în 6 meciuri! Cel mai spectaculos meci a fost cel dintre Unirea Alexandru Vlahutã si FDR Tutova, partidã care s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 7-6, dupã 120 de minute de joc.

Poftã mare de gol pentru echipele din Liga 5. În cele sase jocuri din etapa a II-a a Cupei României – faza judeteanã s-au înscris 41 de goluri, cu o medie de 6,8 goluri marcate pe meci! La partida dintre Unirea Alexandru Vlahutã si FDR Tutova s-au marcat 13 goluri, gazdele reusind sã se impunã cu 7-6, dupã prelungiri. Dupã timpul regulamentar, de 90 de minute, scorul a fost egal, 4-4. Surprizã la Bãlteni, “vulturii” reusind sã învingã liderul Ligii 5, Racova Puscasi, cu scorul de 5-3. Victoria Muntenii de Jos nu a avut emotii si a câstigat duelul cu Vointa Stefan cel Mare (5-1), iar Viitorul Rebricea a trecut de Smart Negresti, scor 3-1. În turul urmãtor merge si Steaua Ivesti dupã ce a câstigat împotriva Lipovãtului, 2-1. În faza urmãtoare a cupei vor intra în cursã si cele zece echipe din Liga a 4-a.

Arbitru agresat la Vãleni

În pofida mãsurilor de ordine luate de gazde, a existat si o scãpare la partida dintre Viitorul Vãleni si Star Tãtãrãni. Meciul a fost întrerupt în minutul 104, la scorul de 3-2 pentru oaspeti, dupã ce un spectator a intrat pe teren si a agresat un arbitru asistent. În aceste conditii, centralul Titi Baba a luat decizia ca partida sã nu mai continue, iar o decizie va fi luatã în aceste zile de cãtre Comisia de Disciplinã.