8.8 C
27-apr.-2024

Nemultumiti de arbitraj

NECÃJITI… Multim Perieni pare sã aibã un duel incorect cu arbitrii, „fluierasii” dezavantajând în mod evident echipa antrenatã de Ionel Florea. La meciul de duminicã, din deplasare, cu FDR Tutova, echipa din Perieni a avut trei penalty-uri dictate împotriva sa!

În etapa a IX-a a Ligii 4, Multim Perieni a jucat pe terenul celor de la FDR Tutova. Bãietii pregãtiti de Ionel Florea n-au avut cea mai bunã evolutie, scor 4-5, dupã 83 de minute, moment în care centralul Alin Modoranu a fluierat finalul jocului. Antrenorul echipei din Perieni, Ionel Florea sustine cã dacã centralul Alin Modoranu ar fi luat deciziile corecte meciul ar fi putut lua o altã turnurã. „Suntem constienti cã nu am fãcut cel mai bun joc al nostru si cã nu avem o echipã foarte bunã, dar vrem sã pierdem pe teren, nu din cauza arbitrilor. Nu e prima datã când avem probleme cu Modoranu. Ne-a furat pe fatã, cred cã a avut promis vreun gâscan, altfel nu-mi explic ce are cu noi. A acordat trei penalty-uri împotriva noastrã si la orice contact cei de la Tutova primeau loviturã liberã. Dupã ce a acordat prima loviturã de pedeapsã si-a dat seama cã a gresit si s-a dus la cel care a executat si i-a spus: „Dã-o pe lângã poartã cã am gresit. Nu a fost penalty”. Pânã la pauzã nu au fost probleme chiar asa mari, dar în repriza secundã a început mãcelul. A fãcut tot ce a putut ca FDR Tutova sã câstige. La scorul de 5-4 pentru Tutova a mai acordat încã un penalty, moment în care am vrut sã scoatem echipa de pe teren, dar n-am fãcut-o. În acel moment, fãrã sã arate cele trei minute regulamentare, Modoranu a fluierat finalul jocului”, a declarat Ionel Florea, reprezentantul echipei Multim Perieni.