14 C
23-apr.-2024

Noi rezultate remarcabile pentru C.S „Liga de Est” Vaslui

PE PODIUM… Clubul Sportiv „Liga de Est” Vaslui a obtinut rezultate foarte bune la editia din acest an a Cupei României la taekwon-do ITF, desfãsuratã la finele sãptãmânii trecute, la Vaslui. Sportivii vasluieni s-au clasat pe primul loc în clasamentul pe echipe, la seniori, locul 2 la juniori 1 si locul 3 la juniori 2-3.

Rezultate bune si la individual, Andrei Chiriac a fost desemnat cel mai bun sportiv la seniori, iar Andra Gheteu, la senioare. De asemenea, Amalia Codreanu a fost desemnatã cea mai bunã junioarã la categoria junioare 1, în timp ce Stefania Filip a fost declaratã cea mai bunã sportivã la junioare 2-3. Clubul vasluian a participat la 73 de sportivi, la toate categoriile de vârstã, masculin si feminin, la probe individuale si pe echipe. Competitia a fost organizatã de Federatia Românã de Taekwon-do ITF, în parteneriat cu C.S „Sulsa”Vaslui si Primãria Vaslui.