20.2 C

O nouã medalie pentru Daniela Tricã

Gimnasticã

MEDALIATÃ.. Gimnasta Daniela Tricã, legitimatã la Clubul Sportiv Scolar Bârlad, a cucerit medalia de argint la Campionatul National de gimnasticã artisticã de la Ploiesti. Sportiva din Bârlad s-a clasat pe locul secund la bârnã.

Un nou rezultat remarcabil pentru gimnasta Daniela Tricã (15 ani). Bârlãdeanca a cucerit medalia de argint la bârnã la Campionatul National de gimnasticã. La individual compus, Daniela a terminat pe locul 21, cu media 22.100. Din cauza unei accidentãri suferite la gleznã ea a concurat doar la douã aparate, paralele si bârnã. Daniela Tricã a început gimnastica în cadrul Clubul Sportiv Scolar Bârlad, sub îndrumarea antrenorilor Ana Maria si Liviu Iordache. Aproape un an si jumãtate s-a antrenat la Centrul National Olimpic de Pregãtire a Junioarelor Onesti, unde era inclusã în lotul national de junioare, iar acum trei ani a fost luatã la lotul olimpic al României ce se pregãteste la Deva.