7.4 C

O nouã rãsturnare spectaculoasã de scor

SAH LA LIDER… Juniorii Under 17 de la Liceul cu Program Sportiv Vaslui au reusit performanta de a câstigat pe teren propriu meciul cu Otelul Galati, scor 5-3 (2-3), dupã un meci cât se poate de spectaculos. Trupa lui Ionut Chiochiu a fost condusã la pauzã cu 3-2, dar a întors meciul si a obtinut cea de-a saptea victorie stagionalã, 5-3.

LPS Vaslui a fãcut un nou meci nebun în Campionatul National de juniori rezervat juniorilor sub 17 ani. Dupã ce a revenit de la 3-0 în meciul cu LPS Bacãu, impunându-se cu 4-3, juniorii vasluieni au întors si meciul cu liderul Seriei 2, Otelul Galati. Au fost condusi cu 3-2 la pauzã, dar s-au impus cu 5-3! Golurile Vasluiului au fost marcate de Cosmin Busilã 2, Alberto Bulgariu 2 si Rares Nazare. Dupã 15 etape, LPS Vaslui a strâns 22 de puncte si se aflã pe locul trei, la un singur punct de LPS Focsani si la 11 puncte de Otelul Galati. La U19, pustii pregãtiti de Valentin Damian si Cristi Bejan au fost foarte aproape de a obtine un rezultat de egalitate în fata liderului Otelul Galati. Vasluienii au pierdut meciul, scor 1-2, dupã un gol încasat în minutele de prelungiri. În urma acestui rezultat, LPS Vaslui rãmâne pe ultimul loc în clasament, cu 7 puncte. În runda urmãtoare, cele douã echipe ale LPS vor juca, în deplasare, cu echipele similare ale CSM Focsani.