17.2 C

Octavian Apetrei a câstigat Memorialul “Gheorghe Dumitrescu”

Tenis

TALENTAT… Editia a XIX-a a Memorialului “Gheorghe Dumitrescu” la tenis de câmp si-a desemnat primii câstigãtori. Dupã douã zile de întrecere, fostul presedinte executiv al FC Vaslui, Octavian Apetrei, la seniori si Sorin Moldoveanu, la categoria 46-65 ani, au fost cei mai buni jucãtori ai acestei editii.

Întrecerea s-a desfãsurat pe terenurile de tenis ale S.C Vastex SA si S.C Confectii SA. Pe tabloul de concurs au fost înscrisi 40 de jucãtori, dar la meciuri s-au prezentat doar 38 de jucãtori, la cele douã categorii de vârstã, între 18-45 de ani si 46-65 ani. Fostul presedinte al Consiliului de Administratie al FC Vaslui, Octavian Apetrei a fost cel mai bun jucãtor la categoria 18-45 ani, acesta fiind urmat de Ionut Hrituleac si Cristinel Merlã. La categoria 46-65 de ani s-a impus Sorin Moldoveanu, care l-a învins în finalã pe organizatorul competitiei, Vasile Donisã, în timp ce Stefãnicã Bãlan a terminat pe locul trei. Tenismenii care au terminat pe primele trei locuri au primit cupe, diplome si articole sportive. “Tin sã multumesc frumos jucãtorilor pentru comportamentul de care au dat dovadã pe timpul desfãsurãrii competitiei, ceea ce ne obligã sã organizãm si editia cu numãrul 20. De asemenea, multumim frumos celor care au ajutat la buna desfãsurare a întrecerii”, a declarat Vasile Donisã, principalul organizator al turneului.

Competitia continuã

În perioada 6-7 septembrie, pe terenul de tenis al S.C Vastex SA se vor disputa meciurile de la ultimele douã categorii de vârstã, copii 7-12 ani si 13-18 ani, dar si feminin,18-50 ani. Toti cei care doresc sã se înscrie trebuie sã fie prezenti sâmbãtã, 6 septembrie, la ora 08.00.