19.7 C
25-apr.-2024

Pas de defilare

Atletico Vaslui – AFC Odorheiu Secuiesc 3-0

FÃRÃ PROBLEME… Atletico Vaslui încheie turul Ligii a 3-a cu o victorie clarã, 3-0 împotriva modestei, AFC Odorheiu Secuiesc. Golurile Vasluiului au fost reusite de Hany Ragab (2) si Buhãceanu.

Dupã jocul bun de la Valea Mãrului, Atletico Vaslui a întâlnit, vineri, pe teren propriu, penultima clasatã AFC Odorheiu Secuiesc. Vasluienii au început în trombã si au ratat douã ocazii clare încã din primele minute. Nici nu s-au asezat bine în ghete si jucãtorii oaspeti s-au vãzut condusi pe tabela de marcaj, încã din minutul 11, atunci când egipteanul Hany Ragab l-a executat pe portarul advers, dupã o deviere excelentã din partea lui Buhãceanu. Sirul ratãrilor a continuat, Hany Ragab si Buhãceanu irosind câteva ocazii uriase, ultimul trimitând din sase metri pe lângã poarta adversã. În partea secundã, dornici sã facã spectacol, vasluienii reusesc câteva combinatii de efect care încântã cei peste 50 de spectatori prezenti al meci. Jocul bun al Vasluiului a avut efect si pe tabela de marcaj si dupã alte douã ocazii mari, atacantul Buhãceanu (61) a reusit sã înscrie din pozitie de unu la unu cu portarul. Zece minute mai târziu, nou intrat în teren, Codrin Epure a dat o centrare perfectã, iar Hany Ragab a dus scorul la 3-0. Meciul s-a încheiat cu victoria clarã a Vasluiului, dupã o partidã în care atacantii s-au jucat cu ocaziile. Atletico Vaslui încheie turul Ligii a 3-a pe podiumul Seriei 1, cu 29 de puncte, la un singur punct de locul doi, ocupat de AFC Hãrman. Returul Ligii 3 va debuta la începutul lunii martie.