20.6 C

Primul succes

REUSITÃ… Vasluianca Mirela Lavric a obtinut un prim rezultat notabil în 2016. Sportiva pregãtitã de Viorica Pintilie a câstigat prima etapã a Campionatului National de atletism în salã, clasându-se pe primul loc în proba de 400 metri.

Debut perfect de sezon pentru Mirela Lavric. Vasluianca a câstigat proba de 400 metri la prima etapã a Campionatului National de atletism în salã. Sportiva a trecut linia de sosire cu timpul de 55’70. În acest an, Mirela Lavric are ca obiectiv obtinerea baremului pentru prezenta la Jocurile Olimpice. Pregãtitã de Viorica Pintilie, atleta Mirela Lavric se aflã în crestere de formã, îmbunãtãtindu-si timpul fatã de rezultatul de la Cupa Bistritei de la Bacãu. Rezultate bune si pentru Diana Bogos, care a trecut a saptea linia de sosire la 400 m senioare si a fost a doua la junioare I, iar la 800 metri a terminat proba pe locul doi. Maria Ifteni, o altã sportivã care si-a îmbunãtãtit rezultatele, a terminat pe locul sase la proba de 1.500 m, iar la 3.000 m s-a clasat pe pozitia a cincea.