15.6 C

R.C. Barlad a invins CSUAV Arad cu 24 – 9

VICTORIE Rugby Club Barlad a reusit sambata, 29 august, pe teren propriu, sa se impuna cu scorul de 24 – 9 (3 – 0) in fata echipei CSUAV Arad, intr-un meci contand pentru Divizia Nationala de Rugby seniori. Barladenii au evoluat destul de modest in prima repriza. Antrenorul Ioan Harnagea a reusit sa-si motiveze elevii la pauza, acestia reusind sa inscrie trei eseuri. „Am foarte multi jucatori accidentati si de aceea astazi a trebuit sa improvizez. S-a vazut si pe teren, jocul fiind unul modest. Dupa cum a decurs prima repriza, ambele echipe puteau sa castige”, a declarat prof. Ioan Harnagea, antrenorul echipei R.C. Barlad. Inainte de aceasta etapa barladenii ocupau locul patru in clasamentul Diviziei Nationale de Rugby seniori.