11.3 C
23-apr.-2024

Rares Lazãr, titular la Nationala U19

AMICAL… Rares Lazãr, titular în partida amicalã pierdutã de echipa nationalã a României U19. Tricolorii au pierdut, scor 1-2, cu echipa similarã a Irlandei. Vasluianul Rares Lazãr, legitimat la CS Mioveni, a fost schimbat la pauzã, în locul sãu fiind introdus Dragomir.

Echipa nationalã a României U19, formatã din jucãtori nãscuti începând cu 1 ianuarie 1999, a pierdut si cel de-al doilea meci amical împotriva selectionatei similare a Irlandei cu scorul de 2-1. Echipa României: 12. Costache – 13. I. Gheorghe (Harut 60′), 5. Vidrãsan (Pãduret 46′), 25. Dima (C), 14. Trusescu (Micovschi 46′) – 21. Dulca, 8. Lazãr (Dragomir 46′) – 19. L. Gheorghe (Merloi 60′), 16. Cordea (Suntean 46′), 4. Neciu (Grigore 78′) – 10. Drãgus (Bârzan 78′). Rezerve: 1. Aioani, 18. Barbu, 15. Bogdan. În primul meci, disputat marti, 13 februarie, tricolorii U19 au fost învinsi cu 1-0 de reprezentativa Irlandei. În partida de marti, Rares Lazãr a fost introdus în teren în repriza secundã. Aceasta a fost ultima actiune a nationalei U19 înaintea Turului de Elitã, care se va disputa în România, în perioada 21-27 martie. Adversarele noastre vor fi Ucraina, Suedia si Serbia, iar turneul se va desfãsura la Mogosoaia si Buftea.