5.7 C

REACTIE DE ORGOLIU

Liga 4

REVANSÃ… Cu moralul sifonat dupã înfrângerea de pe teren propriu cu FC 2002 Vaslui, fotbalistii Gârceniului au strâns rândurile si au reusit o victorie frumoasã, pe terenul campioanei Pajura Husi, scor 2-1.

Derby-ul etapei dintre Pajura Husi si FC 2007 Gârceni s-a încheiat cu victoria oaspetilor, scor 2-1, dupã ce husenii au condus cu 1-0 la pauzã. Jucãtorii pregãtiti de Lucian Rotariu au înteles cã asa trebuie tratat fiecare meci, cu încredere în fortele proprii. Husul a început bine meciul si au intrat la cabine în avantaj, însã, reactia Gârceniului a venit dupã pauzã, când au reusit sã întoarcã rezultatul si sã-si creeze alte douã-trei ocazii mari. În urma acestui rezultat, FC Gârceni rãmâne pe locul trei cu 9 puncte, în vreme ce Husul coboarã pe locul doi, tot cu 9 puncte, dar cu un golaveraj superior. Noul lider în Liga 4 este Vitis Suletea, care a învins cu 3-2 pe Juventus Fãlciu, dupã ce bãietii lui Sandu Bãdilã au condus cu 1-0. Suletea a strâns zece puncte si este singura echipã neînvinsã din Liga 4. Tot în runda de ieri, Atletic Club si FC 2002 Vaslui au remizat, scor 2-2, dupã o partidã în care bârlãdenii au egalat la ultima fazã a meciului din loviturã de pedeapsã. Scorul etapei a fost realizat de Flacãra Murgeni, 9-0 cu Unirea Banca, în vreme ce Sporting Bârlad a câstigat fãrã probleme, scor 7-2, duelul cu Multim Perieni.