13.3 C

Remizã amicalã

Liga 4

PREGÃTIRI… Racova Puscasi si FC 2007 Gârceni au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un joc amical disputat duminicã, la Ivãnesti. Meciul s-a desfãsurat pe durata a trei reprize de câte 30 de minute. Pentru Racova au marcat Pricop si Hristian, în timp ce Donosã si Trifu au înscris golurile Gârceniului.

În primul amical din 2019, Racova Puscasi si FC Gârceni si-au testat noutãtile. Puscãsenii i-au adus în probe pe Viorel Bojoagã si Cosmin Mitrofan, ambii de la Flacãra Muntenii de Sus, în timp ce Gârceniul i-a înregimentat pe Andrei Gîfu (Unirea Alexandru Vlahutã) si Cristian Donosã (Viitorul Vãleni). La FC Gârceni a revenit si fundasul Ioan Buzatu, iar în perioada urmãtoare vor mai ajunge un portar din Liga a 4-a Botosani si un atacant din judetul Iasi. “Scopul declarat al ambelor combatante a fost reacomodarea la efort în conditiile de timp si spatiu disponibile, precum si de a-si vedea la lucru noile achizitii, capitol la care trebuie sã recunoastem cã oaspetii ne-au dominat clar. Si ne-au mai dominat ei si la joc, mãcar în prima din cele trei reprize a câte 30 de minute, cum am stabilit sã jucãm, când au si reusit sã deschidã scorul. A urmat o reprizã secundã dominatã de noi si valorificatã prin reusitele lui Ovidiu Pricop si Cezar Hristian (Pancu), dar umbritã de un gol egalizator, venit parcã pe neasteptate si împotriva cursului jocului”, au spus oficialii echipei Racova. Pentru Racova Puscasi au jucat: Bogdan Iacob (’61 Rãzvan Coroiu), Andrei Cretu, Ricardo Artene, Andrei Casangiu, Sergiu Armeanu (’31, George Cretu), Marius Pungã, Valeriu Joc, Cezar Hristian, Bogdan Mardare (’31 Cosmin Mitrofan), Ovidiu Pricop(cpt.), Viorel Bojoagã. La FC 2007 Gârceni au evoluat: Andrei Gîfu, Ioan Buzatu, Claudiu Furcoi, Constantin Mihãilã, Eugen Lavric, Sorin Costandache, Cristian Soldan, Andrei Donosã, Cãtãlin Perju, Cristian Donosã. Au mai jucat: Andrei Lorin, Sorin Ungurianu, Irinel Postolache, George Moldovan, Andrei Trifu, Cristian Tunariu, Sebastian Soldan si Alexandru Ispas. Duminica viitoare, FC 2007 Gârceni si Racova Puscasi se vor întâlni din nou într-o partidã amicalã, dar pe terenul de la Pungesti.