9.4 C
27-apr.-2024

Remizã pentru CSM Vaslui, în primul amical din 2019

CSM Vaslui – CSM Bacãu       37-37

VERIFICÃRI… Aflatã în cantonamentul de la Cheile Grãdistei, echipa de handbal CSM Vaslui a sustinut prima partidã amicalã din acest sezon. Vasluienii au dat piept cu prim divizionara CSM Bacãu, iar jocul s-a încheiat la egalitate, scor 37-37.

La aceastã partidã, antrenorul Leonard Bibirig nu i-a putut folosi pe Bogdan Pralea si Darius Dragon, ambii accidentati, în timp ce Sebastian Polocoser a iesit de pe teren accidentat dupã numai cinci minute de joc. S-au jucat douã reprize a câte 40 de minute fiecare, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 37-37. “Sunt multumit de jocul echipei, jucãtorii au fãcut aproximativ 80 la sutã din ceea ce le-am cerut. A fost un test util. Am folosit si jucãtorii cu putine minute jucate în campionat, mai ales cã ne asteaptã o a doua parte de campionat mult mai dificilã si avem nevoie de toti jucãtorii sã contribuie la îndeplinirea obiectivului”, a spus Leonard Bibirig. CSM Vaslui a disputat cea de-a doua partidã amicalã, asearã, dupã închiderea editiei. Handbalistii vasluieni vor reveni la Vaslui pe 21 ianuarie, urmând sã continue pregãtirile în Sala Polivalentã. Campionatul Diviziei A la handbal masculin se va relua pe 20 februarie.