8.4 C
27-apr.-2024

Rezultate bune pentru minifotbalul vasluian

Cupa Unirii, editia a VI-a

SE POATE… Evolutie onorabilã pentru Victoria Unistil si Inter Traian la cea de-a sasea editie a Cupei Unirii la minifotbal. Victoria Unistil a ajuns între cele mai bune opt echipe ale competitiei, în vreme ce “interistii” s-au oprit în optimile de finalã.

Cu câteva nume noi în echipã, jucãtorii Cernat, Bârsan, Manea si Crãciun, Victoria Unistil a reusit cea mai bunã performantã a unei echipe din judet în competitiile importante din tarã. Trupa lui Daniel Mosneagu a ajuns pânã în sferturile de finalã, acolo unde a fost eliminatã de Imperium EBS Iasi (0-4). În grupe, “alb-rosii” au înregistrat urmãtoarele rezultate: 5-1 cu AS Aroneanu Iasi, 1-1 (2-3 la penalty-uri) cu Colloseum Iasi, 1-3 cu Tazzmanschaft Bucuresti si 2-0 cu Linda Ecotil Suceava. În urma acestor rezultate, vasluienii s-au clasat pe locul 3 în grupã, ultimul care asigura calificarea în faza urmãtoare. În optimi, Victoria Unistil a întâlnit Liberto Iasi, formatie pe care a învins-o cu 1-0, datoritã golului marcat de Bucur. În sferturile de finalã, Vasluiul a cedat, scor 0-4, meciul cu echipa ieseanã, Imperium EBS. Inter Traian a pãrãsit competitia în optimi, fiind învinsã de Tazzmanschaft Bucuresti, scor 2-0. În grupe, “interistii” au obtinut trei victorii (4-0 cu EnaDani Piatra-Neamt, 6-1 cu UTI Iasi si 3-1 cu Inter Tiraspol), si o înfrângere, 0-3 cu Auto Driver Iasi. Cea de-a treia reprezentantã a judetului, Atletic Bârlad a încheiat turneul fãrã nicio victorie, 0-2 cu Imperium EBS Iasi, 1-2 cu El Paso Chisinãu si 1-4 cu Pabo Team Pascani.