9.8 C

România U18, egalatã pe final!

REMIZÃ… Vasluienii Ovidiu Perianu (cãpitanul echipei) si Stefan Stefanovici au fost titulari, în timp ce Ion Vasluian a intrat pe final, în egalul dintre România U18 si Spania U18, scor 2-2, de la turneul amical din Portugalia. „Tricolorii” mici au fost egalati la ultima fazã a meciului.

Dupã ce au pierdut jocul cu Portugalia, scor 2-3, în prelungiri, pustii U18 au clacat din nou pe final, fiind egalati de Spania la ultima fazã a jocului. Echipa antrenatã de Daniel Oprescu a condus cu 1-0, prin golul marcat de Ianis Stoica, dar spaniolii au egalat chiar înainte de pauzã. Tot Stoica a dus scorul la 2-1, însã norocul a fost de partea adversarilor, care au egalat dintr-o loviturã de pedeapsã, în minutul 95. În ultimul joc de la turneul din Portugalia, România U18 va da piept cu echipa similarã a Turciei.