9.9 C

Rundã fãrã emotii pentru favorite

Liga a IV-a

“JUDETEANÔ… Lupta pentru calificarea în play-off continuã. FC Gârceni a câstigat duelul cu Viitorul Rebricea (5-1), Smart Negresti s-a distrat cu Inter Sport Vaslui (13-0), iar Atletico a învins cu 4-0 pe Victoria Muntenii de Jos.

Etapa intermediarã din seria Nord nu a adus nicio surprizã. Favoritele la calificarea în play-off-ul Ligii a IV-a, FC 2007 Gârceni, Atletico Vaslui si Smart Negresti s-au impus fãrã probleme în runda cu numãrul 21. Viitorul Rebricea a deschis scorul, dar Gârceniul a întors rezultatul pânã la pauzã. În repriza secundã, fotbalistii Gârceniului s-au întrecut în ratãri, însã în cele din urmã au obtinut o victorie categoricã, scor 5-1. În urma acestui succes, FC Gârceni rãmâne pe primul loc în clasament cu 52 de puncte, iar în runda viitoare, duminicã, 3 mai, joacã, în deplasare, pe terenul celor de la FC 2002 Vaslui. Scorul etapei a fost realizat de Smart Negresti, formatie care a învins cu 13-0 pe Inter Sport Vaslui. Negrestenii adunã 47 de puncte si asteaptã duelul decisiv cu FC Gârceni, care se va disputa peste douã etape. O victorie fãrã emotii a obtinut si Atletico Vaslui, care a câstigat cu 4-0 pe terenul Victoriei Muntenii de Jos. Vasluienii au 49 de puncte si sunt la trei puncte de liderul FC Gârceni. FC 2002 Vaslui a învins cu 3-0 la masa verde pe Vulturul Bãlteni, Viitorul Vãleni a câstigat duelul cu Avântul Zãpodeni, scor 4-2, iar SC Lipovãt a remizat, 1-1 cu Dinamic Botesti.