9.6 C

S-a jucat doar o reprizã

„Judeteanã”

ECHILIBRAT… Etapã cu extrem de putine goluri marcate. FC Vaslui a câstigat la Gârceni, scor 1-0, partida dintre Vitis Suletea si Flacãra Muntenii de Sus a fost amânatã, în timp ce duelul Husana Husi – Atletic Club Bârlad s-a încheiat la pauzã, bârlãdenii refuzând sã revinã pe teren.

Meciul dintre Husana Husi si Atletic Club Bârlad s-a încheiat dupã doar o reprizã, dupã ce jucãtorii si oficialii echipei oaspete au refuzat sã revinã de la vestiare. Bârlãdenii au luat aceastã decizie dupã ce gazdele au vrut sã conteste identitatea unui jucãtor al echipei, fiind nemultumiti de atitudinea delegatului echipei din Husi. „Din pãcate echipa bârlãdeanã nu a mai dorit sã joace în repriza a doua reprizã, din cauza faptului cã delegatul echipei noastre a dorit sã conteste dreptul de joc al unui jucãtor de la Atletic Club Bârlad. Oaspetii au refuzat atât confruntarea/contestarea cât si reluarea partidei. Noi vom fi întotdeauna corecti fatã de noi, cât si fatã de advesari, respectând regulamentele”, au scris oficialii echipei Husana Husi pe pagina de facebook a echipei. Cel mai probabil, husenii, chiar dacã scorul la pauzã a fost egal, 0-0, vor câstiga partida cu 3-0 la masa verde.

Liga 4, etapa a XV-a:

FDR Tutova – Racova Puscasi 0-3 (echipã retrasã)

Sporting Bârlad – Juventus Fãlciu         3-0 (0-0)

FC Gârceni – ASS FC Vaslui                  0-1 (0-0)

Vitis Suletea – Flacãra Muntenii de Sus (amânat)

Star Tãtãrãni – Multim Perieni    2-0 (0-0)

Husana Husi – Atletic Club Bârlad        3-0 (echipã retrasã de pe teren)

Liga 4, Clasament:

Loc   Echipã               M      V      E      Π      Gm-Gp      Puncte

1        FC Vaslui               15      12      2        1        61-17            38

2        Husana Husi          15      10      3        2        32-14            33

3        Muntenii de Sus     14      10      2        2        32-14            32

4        Vitis Suletea 14      9        0        5        52-28            27

5        Sporting Bârlad      15      8        3        4        41-24            27

6        FC Gârceni            15      8        2        5        33-21            26

7        Racova Puscasi       15      6        4        5        37-27            22

8        Atletic Bârlad         15      3        5        7        35-30            14

9        Juventus Fãlciu      15      3        4        8        25-31            13

10      Star Tãtãrãni          15      3        1        11      33-57            10

11      Multim Perieni       15      3        0        12      22-69            9

12      FDR Tutova 15      1        0        14      18-89            3*