21 C

Sanse mici de calificare

MISIUNE IMPOSIBILÃ… Cu vasluienii Louis Munteanu (Viitorul Constanta) si Auras June (Foresta Suceava) pe teren, trimisi în teren în repriza secundã, România U19 a pierdut în fata Spaniei (0-1) si este foarte aproape sã rateze calificarea la EURO 2020.

Nationala Under 19 a României, pregãtitã de Laurentiu Rosu, fost si pe la FC Vaslui, a pierdut, scor 0-1, duelul cu reprezentativa Spaniei. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 14 de Sainz Eguskiza. Louis Munteanu a fost introdus în teren în minutul 68, în timp ce June a intrat în minutul 78. Tot în grupa noastrã, Serbia a învins Lituania cu 8-0 si sunt cu un pas de calificare la Turul de Elitã. În ultimul joc, împotriva Lituaniei, “tricolorii” sunt obligati sã o învingã cu cel putin 8 goluri, dar va conta si rezultatul meciului dintre Spania si Serbia.