9.4 C

Sezon perfect pentru CSM Vaslui

CSM Vaslui – CSM 2 Bacãu    41-25 (17-18)

REUSITÃ… Echipa de handbal a CSM Vaslui încheie en-fanfare sezonul regulat al Diviziei A la handbal masculin. În ultima etapã, handbalistii vasluieni au învins cu 41-25 pe CSM 2 Bacãu, dupã o partidã cu douã reprize diametral opuse.

Dupã 20 de victorii consecutive în sezonul regulat, handbalistii vasluieni par pregãtiti de turneul semifinal. Sub comanda lui Leonard Bibirig, echipa de handbal a CSM Vaslui tinteste promovarea pe prima scenã handbalisticã a tãrii. Vasluienii aratã bine la finalul unui sezon regulat în care, desi au avut câteva absente, detine cel mai bun record: cu 20 de victorii din tot atâtea posibile. Ultimul succes obtinut de CSM Vaslui a fost în fata echipei a doua a Bacãului, scor 41-25, dupã o primã reprizã în care bãcãuanii au avut si patru goluri avans, 11-7. La pauzã, Bacãul a intrat la cabine cu un avans de doar un gol, 18-17. În partea secundã, handbalistii vasluieni au înscris 24 de goluri si au primit doar sapte goluri! A fost o reprizã secundã excelentã, în care handbalistii vasluieni si-au arãtat adevãrata valoare. S-a terminat 41 la 25, iar CSM Vaslui se pregãteste de turneul semifinal, ce va avea loc la Brasov, în perioada 3-5 mai.