9.9 C

Smart s-a distrat cu Dinamic Botesti

GOLAVERAJ… Ocupanta locului secund în seria Nord, Smart Negresti a obtinut o nouã victorie la scor, 13-1, pe teren propriu cu Dinamic Botesti. În etapa urmãtoare, Negrestiul se deplaseazã la Rebricea, pentru duelul cu Viitorul.

Smart Negresti s-a impus la scor, asa cum era de asteptat, în confruntarea cu Dinamic Botesti, în prima etapã din 2015. Fãrã sã forteze, chiar dacã a fost condusã cu 1-0, trupa lui Mihai Stoian n-a avut milã de Dinamic Botesti, echipã pe care au învins-o cu 13-1! Dupã douã ocazii mari ratate cu seninãtate de negresteni, Botestiul (minutul 5) a reusit sã deschidã scorul pe contraatac. Gazdele nu au intrat în panicã si au întors rezultatul în câteva minute, reusind sã intre la cabine cu un avans de douã goluri, scor 3-1. În repriza secundã, Smart a jucat mult mai bine si pe fondul cãderii fizice a adversarilor, negrestenii au marcat gol dupã gol si au obtinut o victorie categoricã, scor 13-1. “În prima reprizã nu am jucat cine stie ce, dar în repriza secundã am jucat foarte bine. Nu ne-a interesat meciul ãstã, pe care nu aveam cum sã nu-l câstigãm. Urmãtoarele meciuri sunt foarte importante pentru noi”, a declarat Mihai Stoian, antrenorul echipei Smart Negresti.