21 C
25-apr.-2024

SPECIALISTII CUPEI

Atletico Vaslui – Stiinta Miroslava 3-1 (0-0)

CALIFICARE… Atletico Vaslui merge ceas în Cupa României. Echipa pregãtitã de Gabriel Crãciun s-a calificat în turul V al competitiei, dupã ce a învins, ieri, Stiinta Miroslava, scor 3-1. Pentru Vaslui au marcat Târtârãu (2) si Abuzãtoaie.

Ajunsã în turul al patrulea al Cupei României, Atletico Vaslui nu si-a ascuns intentiile de a creste în evolutie de la meci la meci, tinând cont si de faptul cã sâmbãtã începe campionatul Ligii 3. Vasluiul merge bine, desi a întâlnit adversari deloc modesti. În meciul de ieri, Atletico a dat piept cu Stiinta Miroslava, o echipã care în sezonul trecut s-a luptat pentru promovarea în Liga 2. Prima reprizã a fost una echilibratã, în care cele douã echipe si-au creat câte o ocazie clarã de gol. A urmat o reprizã secundã mai animatã, care a apartinut în totalitate Vasluiului, chiar dacã la finalul primei pãrti, Nãzãreanu a vãzut cartonasul rosu dupã un fault din pozitie de ultim apãrãtor. Trupa pregãtitã de Gabriel Crãciun a avut altã atitudine în partea secundã, iar lipsa omului în minus nu s-a simtit. Târtârãu (2) si Abuzãtoaie au marcat golurile Vasluiului, în timp ce iesenii au înscris pe final golul de onoare. Atletico a câstigat cu 3-1 si s-a calificat în turul V al cupei, acolo unde va da piept cu o echipã din Liga a II-a. Iesenii au dezamãgit, în special în repriza secundã, când au dat impresia cã nu vor sã se califice în faza urmãtoare.

Scãdere suspectã de cote la Atletico – Miroslava

Forfotã mare în lumea pariorilor pe meciul Vasluiului. Dacã ieri dimineatã favoriti la victorie erau iesenii, dupã-amiazã cotele s-au modificat considerabil. În ziua meciului s-au pariat sume semnificative pe victoria Vasluiului, iar cota pentru 1 solist a scãzut de la 4,20 la 1, 50, multe agentii luând chiar decizia de a bloca meciul.