11.3 C
23-apr.-2024

SPECTACOL PE “MUNICIPAL”

Atletico Vaslui – Aerostar Bacãu   6-2

REUSITÃ… Atletico Vaslui face spectacol în Liga 3. Trupa pregãtitã de Sorin Sava s-a impus cu 6-2 (4-0), pe teren propriu, împotriva celor de la Aerostar Bacãu, într-un joc contând pentru etapa a IX-a. Hattrick-ul lui Buhãceanu, “dubla” lui Hany Ragab si reusita pustiului Timis au adus o nouã victorie categoricã pentru vasluieni.

Reprezentanta judetului Vaslui în Liga 3, Atletico Vaslui a fãcut spectacol în ultimele douã meciuri. Dupã 4-2 cu Sport Club Bacãu, echipa lui Sorin Sava a învins cu 6-2 pe Aerostar Bacãu, dupã o partidã în care diferenta de scor putea fi mult mai mare. Recital Buhãceanu si Hany Ragab. Valentin Buhãceanu (min 9) a deschis scorul dupã ce a transformat o loviturã de pedeapsã scoasã tot de el. Egipteanul Hany Ragab a fãcut 2-0, iar pustiul Timis a dus scorul la 3-0. Pânã la pauzã, Buhãceanu a mai înscris o datã, iar colegii sãi se gândeau deja la meciul urmãtor, din deplasare, cu Sporting Liesti. Recitalul a continuat si în repriza secundã, Hany Ragab a înscris din nou, iar Buhãceanu a realizat hattrick-ul. În repriza secundã, Aerostar a arãtat mai bine, iar Istrate si Tudorache au redus din diferentã. S-a terminat 6-2 pentru Atletico, formatie care a urcat pe locul doi, la douã puncte de liderul Csikszereda Miercurea Ciuc.