21.1 C

Star Tãtãrãni ierneazã pe primul loc

Liga 5

SCHIMBARE DE LIDER… Star Tãtãrãni a câstigat restanta cu Vulturul Bãlteni, scor 2-1, si a urcat pe primul loc în Seria a II-a a Ligii 5. Podiumul este completat de Dinamic Botesti si Vulturul Bãlteni.

Respectând traditia meciurilor echilibrate, Star Tãtãrãni si Vulturul Bãlteni au oferit un nou meci de un nivel ridicat. În prima partidã, disputatã la Bãlteni, “vulturii” s-au impus cu 3-2. De aceastã datã, “starurile” din Tãtãrãni s-au revansat si au câstigat restanta cu Vulturul Bãlteni din etapa a VII-a a Ligii 5, scor 2-1. Gazdele au început mai bine meciul, iar golgheterul echipei Toni Lazanu a marcat, din nou, decisiv pentru echipa pregãtitã de Nutu Gentimir. În repriza secundã, Lazanu a fãcut “dubla”, pentru ca Bãlteniul sã reducã din diferentã în minutul 90, din penalty. S-a terminat 2-1 pentru Star Tãtãrãni, echipã care încheie anul pe primul loc în Seria a II-a a Ligii 5. “A fost un meci frumos, pe care l-am câstigat datoritã golurilor marcate de golgheterul echipei, Toni Lazanu. A fost o partidã echilibratã, s-a jucat ca în Liga 3. Îmi felicit jucãtorii pentru performanta de a încheia turul pe primul loc în Seria a II-a a Ligii 3, dar si adversarii nostri de la Bãlteni, care nu au fãcut o partidã rea. Obiectivul nostru este acela de a obtine calificarea în play-off-ul Ligii 5 si promovarea în Liga 4”, a declarat Nutu Gentimir, antrenorul echipei Star Tãtãrãni. Dupã 10 etape, Star Tãtãrãni se aflã pe primul loc cu 18 puncte, urmatã de Dinamic Botesti (18 puncte) si Vulturul Bãlteni (15 puncte).