11.3 C
23-apr.-2024

Stefanovici si Munteanu, titulari la Nationala U17

DE VIITOR… Cu Stefan Stefanovici (Sporting Juniorul Vaslui) si Louis Munteanu (Viitorul Constanta) printre titulari, România U17 a câstigat cu 1-0 cel de-al doilea amical împotriva selectionatei similare a Ciprului.

Reprezentativa Under 17 a României a învins cu 1-0 selectionata Ciprului, în cea de-a doua partidã amicalã, disputatã vineri, la Buftea. Singurul gol al partidei a fost înscris de Ianis Stoica în minutul 25. Tricolorii au fost nevoiti sã presteze un joc mai defensiv în repriza secundã, dupã eliminarea din minutul 46 a lui Ahmed Bani. Vasluienii Stefan Stefanovici (Sporting Juniorul Vaslui) si Louis Munteanu (Viitorul Constanta) au fost titulari, dar au fost schimbati în repriza secundã. România U17: .Tãtaru – 2. Grosu (18. Pascu 80), 3. Bolenyi (16. Floricã 80), 6. Vita (15. Dicu 41′), 4. Stefanovici (24. Chilili 80)- 5. Botond (14. Ziman 52′), 8. Grameni – 7. Stoica-cpt, 10. Bani, 11. Pitu – 9. Munteanu (20.Iana 71′) . Antrenor: Daniel Mogosanu. Astfel, cele douã reprezentative si-au împãrtit victoriile în aceastã „dublã” amicalã, Cipru impunându-se în primul joc, scor 3-2, iar România în cel de-al doilea, scor 1-0.