11.1 C

Tresãrire de orgoliu

REUSITÃ… Dupã semiesecul de pe teren propriu cu Viitorul Vãleni (0-0), bãietii primarului Valericã Radu s-au impus cu 3-2 (2-0) pe terenul celor de la AS Victoria 2013 Muntenii de Jos.

În partida dintre AS Victoria 2013 Muntenii de Jos si Viitorul Rebricea, fotbalistul oaspetilor Mihãitã Apostu a deschis scorul dupã numai 60 de secunde de la start. Sutul acestuia a lovit transversala dupã care mingea a trecut de linia portii, iar arbitrul asistent Chirvase a semnalizat corect cã mingea a trecut de linia portii. Golul a avut un efect dezastruos pentru gazde, iar Rebricea avea 2-0 în minutul 9, dupã ce Florea a înscris în urma unei greseli în defensiva Victoriei. Spectatorii au avut parte de un meci spectaculos cu multe faze de poartã. Ambii portari au avut mult de furcã în partida de ieri de la Muntenii de Jos. În partea secundã, gazdele au riscat totul, iar Munteanu (min. 73), urcat în ofensivã, a redus din handicap din loviturã de pedeapsã. Pe final, Victoria a fortat egalarea, însã cei care au înscris au fost oaspetii, Apostu ducând scorul la 3-1 pentru Rebricea. Scorul final a fost 3-2, dupã golul marcat de Munteanu în minutul 86.