8.5 C

Un nou trofeu pentru Nicusor Stanciu

COLECTIONAR… Fostul jucãtor al Vasluiului, Nicusor Stanciu a obtinut un nou trofeu cu Anderlecht Bruxelles, reusind sã ridice deasupra capului si Supercupa Belgiei, dupã victoria cu 2-1 împotriva celor de la Zulte Waregem.

Anderlecht Bruxelles, la care evolueazã si românii Nicusor Stanciu si Alexandru Chipciu, a câstigat, Supercupa Belgiei, impunându-se cu scorul de 2-1 în fata formatiei Zulte Waregem. Golurile învingãtorilor au fost marcate de Hanni, în minutul 46, si Trebel, în minutul 59. Pentru Zulte a înscris De Fauw, în minutul 3. Alexandru Chipciu a jucat pe toatã durata partidei, în vreme ce fostul jucãtor al Vasluiului, Nicusor Stanciu a fost schimbat în minutul 65. Anderlecht Bruxelles este câstigãtoarea campionatului Belgiei si va evolua în grupele Ligii Campionilor.