11.1 C

Vasluianul Iustin Neacsu a marcat pentru nationala U16

LA LOT… Echipa nationalã de fotbal a României U16 a remizat si în cel de-al doilea joc amical din Macedonia de Nord, scor 2-2. “Tricolorii” mici au egalat în prelungirile partidei, printr-un gol marcat de vasluianul Iustin Neacsu (Universitatea Cluj).

La aceastã actiune a reprezentativei Under 16 a României, Vasluiul a dat patru jucãtori. Este vorba despre David Maftei, Denis Bujor (ambii de la Viitorul Constanta), Iustin Neacsu si Rares Scocîlcã (ambii de la Universitatea Cluj). Cei patru jucãtori au fost crescuti la Comstar Vaslui, primii doi fiind transferati anul trecut la Viitorul, în timp ce Neacsu si Scocîlcã au plecat în varã la Cluj. În primul meci amical, disputat la Skopje, România si Macedonia de Nord au terminat la egalitate, 0-0. Si cel de-al doilea amical, disputat ieri, s-a încheiat nedecis, scor 2-2. “Tricolorii” au egalat în minutul 92, printr-un gol marcat de vasluianul Iustin Neacsu, dupã o gresealã a portarului advers.