10.4 C

Vasluianul Louis Munteanu, titular în nationala U16 a României

TALENTAT… Vasluianul Louis Munteanu, jucãtorul Viitorului Constanta, a fost titular în victoria României U16, scor 1-0, împotriva reprezentativei Italiei U15. Atacantul nationalei a fost foarte aproape de a înscrie, însã a ratat câteva ocazii foarte mari.

Reprezentativa U16 a României, formatã din jucãtori nãscuti începând cu 1 ianuarie 2002, a învins cu 1-0 selectionata U15 a Italiei în prima partidã amicalã, disputatã ieri, la Centrul National de Fotbal Buftea. Dupã o primã reprizã în care atacantul nationalei Louis Munteanu a ratat câteva ocazii mari, în cea de-a doua parte a meciului Ianis Stoica a înscris golul victoriei din loviturã liberã, în minutul 57. Cea de-a doua partidã dintre cele douã selectionate este programatã joi, 15 martie, începând cu ora 11:00, la Centrul National de Fotbal de la Buftea. Echipa României: Popa – Grosu, Drãgusin, Chilili, Florica – Crivac, Grameni – Stoica (Butoiu), Peto, Bani (Corbeanu) – Munteanu (Suciu).