9.4 C
27-apr.-2024

Victorie în prelungiri pentru Sporting Vaslui

Juniori

REUSITÃ… Emotii si victorie în prelungiri pentru Sporting Juniorul Vaslui. „Galben-verzii” au suferit pânã în minutele de prelungiri, dar pustii lui Cornel Cracea a rãsuflat usurati în urma reusite lui Octav Cracea si au obtinut cea de-a saptea victorie din aceastã stagiune.

Echipa de juniori U19 a clubului Sporting Juniorul Vaslui s-a impus în prelungirile meciului cu Petrosport Ploiesti (3-2), din ultima etapã a turului Ligii Elitelor U19. Partida dintre cele douã echipe ar fi trebuit sã se joace la Vaslui, însã din cauza terenului acoperit de zãpadã meciul s-a disputat la Strejnic, lângã Ploiesti. Prima reprizã a fost una echilibratã, cu un plus pentru prahoveni, care au intrat la cabine în avantaj, 1-0. În partea secundã, „galben-verzii” au pus presiune pe adversari, iar Eduard Grigore si Auras June au dus scorul la 2-1 pentru echipa vasluianã. Gazdele au reactionat imediat si au restabilit egalitatea, pentru ca în ultima fazã a jocului, mijlocasul Octav Cracea sã înscrie si sã aducã toate cele trei puncte la Vaslui. În urma acestui rezultat, Sporting Juniorul Vaslui acumuleazã 21 de puncte si rãmâne pe locul secund, la patru puncte de Dinamo Bucuresti, dar si cu un meci mai putin disputat, restanta cu Viitorul Constanta, partidã care se va desfãsura joi, 29 noiembrie, la Ovidiu.