21.1 C
24-apr.-2024

Victorie la scor pentru CSM Vaslui

CSM Vaslui – C.N “Nicu Gane” Fãlticeni  8-3 (2-1)

REUSITÃ… Victorie fãrã emotii pentru echipa de futsal U19 CSM Vaslui. Jucãtorii antrenati de Remus Mustãtea au învins clar C.N “Nicu Gane” Fãlticeni, scor 8-3, si rãmân pe primul loc în Seria 1 a Campionatului National de futsal – U19.

În etapa a VIII-a a Campionatului National de futsal – U19, CSM Vaslui a jucat pe teren propriu în compania ultimei clasate, CN “Nicu Gane” Fãlticeni. Meciul a început surprinzãtor, iar fãlticenenii au deschis scorul în startul partidei. A fost un început greoi de partidã, însã Covãcel, Mocanu si compania s-au descãtusat dupã pauzã. Trupa lui Remus Mustãtea a reusit sã întoarcã rezultatul pânã la pauzã, scor 2-1, dupã ce formatia oaspete a irosit douã ocazii destul de importante. Vasluienii au jucat însã un futsal de calitate în partea secundã, iar cele sase goluri marcate au dus scorul la unul linistit, conform cu diferenta valoricã dintre cele douã formatii, scor 8-3. Golurile echipei învingãtoare au fost marcate de Andrei Covãcel (3), Vlãdut Mocanu (2), Rãzvan Anghel, Stefan Mihãilã si Ionut Ogrinji. De la aceastã partidã a lipsit Vlãdut Dudãu, jucãtor convocat la echipa nationalã de futsal Under 19 a României pentru campania de calificare la Campionatul European din acest an. În runda urmãtoare, Clubul Sportiv Municipal Vaslui va juca, pe 7 aprilie, în deplasare, cu ocupanta locului secund, Futsal Ceahlãul Piatra Neamt.