13.2 C

Victorii pentru favorite în prima etapã a play-out-ului

Timisoara si Suceava, principalele adversare ale Vasluiului în lupta pentru salvarea de la retrogradare, au început cu dreptul play-out-ul Ligii Nationale.

Echipa antrenatã de Petru Ghervan a reusit sã se impunã, cu scorul de 26-21, în jocul disputat miercuri, pe teren propriu, În fata celor de la Pandurii Târgu Jiu. Dupã un start mai greoi de partidã, sucevenii au apãsat pe acceleratie în partea a doua a meciului, reusnd desprindere în minutul 48. CSU Suceava – Pandurii s-a terminat 26-21, iar suceevenii câstigã trei puncte de aur în încercarea de a se mentine în Liga Nationalã. În celãlaltã meci al primei etape din play-out Timisoara n-a avut prea mari probleme cu Steaua Bucuresti, impunându-se la finalul celor 60 de minute cu scorul de 27-22.