NationalUltima ora

Un bărbat din Argeş s-a spânzurat după ce afacerea i-a intrat în faliment

S-a sinucis după ce afacerea i-a dat faliment şi nu se mai putea să se descurce cu datoriile. Este povestea unui bărbat din Argeş care a cedat în momentul în care şi-a dat seama că ar putea rămâne fără casa pusă garanţie pentru un credit.

Bărbatul de 49 de ani din comuna Şuşeni a fost găsit mort de mama sa si de un vecin. Omul avea probleme financiare, şi, în urmă cu câteva zile, afacerea, o frizerie din Piteşti, îi intrase în faliment.

„S-a închis de vreo câteva zile, n-a mai avut bani să plătească chiria”, a spus un localnic

„Era cu lividităţi, nu a mai fost nevoie de resusucitare pentru că nu se impunea. Deja e decedat, s-a anunţat medicina legală”, a declarat Marian Tudose, asistent la Serviciuld e Ambulanţă Argeş.

„Bărbatul a lăsat un bilet în care îi cerea iertare mamei pentru necazurile pe care i le-a pricinuit. Totodată a precizat că avea un împrumut în valoarea de 2.650 de euro, cu o dobândă de 15% prin care ipotecase locuinţa mamei sale şi care urma să fie pierdută dacă împrumutul nu mai putea fi achitat”, a declarat Laura Folea, purtătorul de cuvânt al IPJ Argeş.

Bărbatul era divorţat şi avea doi copii care lucrează în străinătate.

REALITATEA.net

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button