14.1 C
30-apr.-2024

Vasluiul, fãrã medalie la Campionatul National de salã

REZULTATE… Nicio medalie pentru atletismul vasluian la Campionatul National de atletism în salã pentru copii 1. Alina Mosulet (LPS Vaslui) s-a clasat pe locul 4 în proba de 1.500 metri, iar Dragos Nãstasã (CSS Bârlad) a încheiat finala probei de 1.500 metri – bãieti, pe locul 5.

Sala de atletism “Ioan Soter” din Bucuresti a gãzduit, editia 2019 a Campionatului National de salã pentru copii 1. Judetul Vaslui a fost reprezentat de atletii Liceului cu Program Sportiv Vaslui si cei ai Clubului Sportiv Scolar Bârlad. Cel mai bun rezultat a fost obtinut de atleta LPS Vaslui, Alina Mosulet, locul patru în proba de 1.500 de metri. Dragos Nãstasã (CSS Bârlad) s-a clasat pe locul cinci în proba masculinã de 1.500 metri, Stefania Nina Andrei (LPS Vaslui) a terminat pe locul 7 la 800 metri, iar Francesca Miron (CSS Bârlad) s-a clasat pe locul 8 în proba de 1.500 metri. Din pãcate, Antonia Dragomir (LPS Vaslui) a încheiat cursa pe locul 10, în proba de 200 metri.