spot_img
spot_img
10.7 C
Vaslui
25-mai-2025

Doi bărbaţi răniţi în Capitală în urma unui conflict în care au fost trase focuri de armă

- Advertisement -

Doi bărbaţi au fost răniţi, miercuri seară, în Capitală în urma unui conflict spontan în trafic, în timpul căruia au fost trase focuri de armă, una dintre victime fiind transportată la spital cu leziuni uşoare la nivelul feţei, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Capitalei, Diana Sarca.

Potrivit Dianei Sarca, cel puţin şase bărbaţi aflaţi în două autoturisme au coborât pe strada Ion Iriceanu, din Sectorul 4 al Capitalei, unde au avut un conflict, care pare a fi spontan, cu alţi doi bărbaţi.

Persoanele din cele două maşini ar fi coborât cu mai multe corpuri contondente în mâini, dar şi cu un pistol cu proiectil de cauciuc, două persoane fiind rănite în urma altercaţiei.

Una dintre victime are răni superficiale la nivelul coapsei şi este audiată de poliţişti, iar cealaltă a suferit o leziune uşoară la nivelul feţei, fiind dusă la spital pentru îngrijiri medicale.

„Până acum au fost identificate patru persoane, inclusiv cel care a utilizat armamentul, iar ceilalţi sunt căutaţi”, a precizat Diana Sarca.

MEDIAFAX.ro

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.