spot_img
spot_img
25.1 C
Vaslui
07-iun.-2025

Liceul „Mihail Kogălniceanu” Vaslui, lider pe țară la proba de matematică a examenului de Bacalaureat

- Advertisement -
Directorul LMK, Cătălin Ignat, a reușit să ducă liceul acolo unde și-a dorit: în topul celor mai buni elevi de la profilul Mate-Info

PODIUM… Performanțele Liceului Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui au fost recunoscute la nivel național în urma examenului de Bacalaureat din această sesiune. Acesta s-a clasat pe primul loc în topul liceelor cu cele mai bune rezultate la proba de „Matematică” a profilului Matematică-Informatică din țară! De asemenea, elevii de la clasa de Informatică Intensiv au prins podiumul și la proba de „Informatică C/C++”, ocupând locul 3 pe țară, cu 16 note de 10, înainte de contestații. Media notelor obținute de cei 25 de candidați este 9.85, procentul de reușită fiind de 100%. De-a lungul anilor, liceul a fost recunoscut drept cel mai căutat de elevii cu medii foarte bune, mai ales pentru profilul de matematică-informatică- intensiv informatică.

PRESTIGIU… De-a lungul timpului, Liceul „Mihail Kogălniceanu” a educat mari personalități precum Constantin Motas, Ștefan Ciubotărașu, Radu Beligan sau Constantin Tănase.

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

25 COMENTARII

  1. Adică am pierdut timp din viața degeaba pentru o scorpie? Șah sau șah mat? Am câștigat? Vrem reforme doar stand pe fotoliu cu cafeluța fara sa facem macar nimicul. Un memoriu semnat și trimis la posta ISJ Vaslui și ISJ București.

  2. Normal. Așa e acum : relații și politică. Iată ce ruinează educația. Persoane gen Ghetau sunt importante atâta timp cât slujesc interesele unui partid. Totuși la lada de gunoi se poate cădea ușor…

  3. Inspectoratul nu face nimic. E protejata lui Botan și Iovu. A revenit în PNL după o ședere scurta la PSD. Se pregătește pentru o școală din oraș.

  4. Trebuia să fi scris pe grupul scolii pe messenger. Așa am fi văzut și opinia directoarei. Chiar ne ar fi ,,mâncat,,? Curaj fraților.

  5. Viața e prea frumoasă și prea scurtă pentru a pierde vremea cu fenomene gen Ghetau. Eu zic sa ne bucuram de familie și de vacanta pe oriunde putem călători. Cum se poarta cu noi așa o să aibă parte. O seară minunată și binecuvântare.

  6. Baba se piaptănă, nu mai poate de doleanțele noastre. Ne merităm soarta. Era așa de greu sa trimitem de atunci un mail cu reclamație noastre?
    Rușine madam Ghetau, păpușă politică a cortinei. in loc sa luați dosarele cu naveta ați fugit la comisia de bacalaureat sa mai luați ceva bani sau să serviți sefii de la … .

  7. Trebuia de anul trecut făcuta o reclamație. Acum vorbim dar nimeni nu face nimic concret.

  8. E un pas important acest grup, dezbinați până ieri dar uniti acum. Ce facem mai departe? Ce masuri vom lua? Curaj .

  9. Nu avem toți salariul dmneavoastra, indemnizația de director și funcția de conducere. Nu e ușor să conduci un grup dar când toți sunt împotriva e cazul sa vă gândiți la demisie ,, doamna șef ,,Ghetau. O naveta de chiar 150 lei pare mult pentru fiecare. Nu îi dați de la dumneavoastră. Ori poate nu vrea Domnul primar? Chiar așa, ce cuvânt are Domnul primar legat de naveta scolii Bogdana? Ar fi cazul sa mai reparați drumul plin de gauri .

  10. Ar fi bine să citească și doamna director. Cineva să aibă curaj sa o îndrume pe acest link.
    Fara unitate nu vom face nimic. Trimiteți o sesizare la Ministerul educației.

  11. ,,Numai astăzi sunt in școală, orele 9-12.” Bine domana director dar noi de 60 zile umblam cu dosarele. Am auzit că mai umblați pe la bilete adică dispar de pe masa. Au picioare scurte clar. Poate suntem la spital sau pe la mare, trimitem prin curier naveta?!

  12. Afară cu asemenea femeie care jigneste pe toți.
    Un director local e mai bun decât unul străin.

  13. Un model de neocomunism. Cerșim drepturile noastre. Recomand doamnei Ghetau nuvela „omul mic și oamenii mari,, de Liviu Rebreanu. Dați naveta și începeți să împărțiți scuze și flori sau daca nu demisia…. Hai.

  14. Primăria decontează de fapt dar doamna director Ghetau nu vrea sa dea dosarele la contabilitate. Vrea flori sau sărutatul mâinii ori o învoire? Sa din noi sănătoși la cate absențe are doamna … Dar nu apar nicăieri, profita de funcție și autoritate.

  15. Dați naveta la colegi doamna doctor a Școlii gimnaziale Bogdana. Nu mai călcați legea . Aveți bunul simt de onoare și dați vă demisia.

  16. In adevăr, doamna director Ghetau Cristina se poartă foarte urat cu angajatii, cadre didactice la Scoala Bogdana: jigneste, țipă de parcă am fi niște elevi. Nu decontează la sfârșit de lună, doar când vrea să ne cheme ca la un cabinet individual de medicina muncii.
    Vine la serviciu maximum 3 ore pe zi, a lipsit de la școală multa vreme dar nu a dat socoteala nimănui.
    Cuvintele care o definesc sunt „nimic” dar cere performanță în condițiile în care unii colegi nu au primit originalul cu contractul individual de muncă.
    Pe tot parcursul semestrului 1 a ținut cataloagele sub lacăt. Oare combustibilul folosit la masina d director nu este decontat lunar de către primărie?
    Colectivul nu este unit. Totuși as cere demisia doamnei Ghetau Cristina care nu ne reprezintă și care face din Școală Bogdana o moșie personală.
    Colegi dragi, putem sa o demitem pe doamna director doar printr un memoriu semnat către ISJ Vaslui sau către adresa de email la București…

  17. In scoala de la Bogdana sunt multe nereguli. LIMBAJUL DIRECTOAREI FATA DE ELEVI SI CEGII PROFESORI ESTE EXECRABIL… SI SCOALA NR 5 UNDE ESTE EA TITULARA SRE ACEEASI ATITUDINE.VA RUGAM FRUMOS, LUATI ATITUDINE! FEMEIA ADTA SE CREDE „DOAMNA DE FIER” A SCOLII BOGDANA.

  18. Nu stiu ce mai asteptati! Au fost schimbati in ianuarie directori pe criterii politice, oameni care au facut multe lucruri bune in scoli si erau apreciati de colegi. Directori ca doamna Gheteu, cu astfel de comportamente abuzive, nu are ce cauta in fruntea unui colectiv. Sa se intoarca la catedra, si acolo avea comportamente deplasate.

  19. Cei de la, ISJ vaslui cand luati masuri radicale cu directoarea de la Bogdana, dna Gheteu Cristina???? E sub orice critica. Jugneste profesorii, se poarta cj profezorii mai rau decat cu elevii, nu da banii de naveta la timp, te cheama din concediu ca sa ii inmani un dosar de naveta depus intr-un dulap. Ca sa il dai in mana. Cer acte pesonale, nu le da. Pe ce criterii a fost ” plantata” ca director? E nevoie de o petitie a proofesorilor? Profesorii vor sa, sesizeze ministerul.

Comentariile sunt închise.