National

Maramureș: Femeie căzută într-o fântână, salvată de pompieri

O femeie în vârstă de 72 de ani din comuna Câmpulung la Tisa, care a căzut într-o fântână, a fost salvată de pompieri în urma unei operațiuni rapide, a informat, luni, purtătorul de cuvânt al ISU Maramureș, Adriana Șanta.

‘În această dimineață, pompierii au desfășurat o misiune de salvare a unei persoane căzută în fântână, în localitatea Câmpulung la Tisa. La locul evenimentului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, un echipaj de stingere, cel de descarcerare și un echipaj medical al Serviciului de Ambulanță Județean. Victima a fost găsită conștientă, se afla în apă până la brâu, la o adâncime de aproximativ 7 metri’, a spus Adriana Șanta.

Conform acesteia, victima a fost extrasă din fântână, evaluată medical la fața locului și transportată la spital…https://agerpres.ro/social/2025/04/14/maramures-femeie-cazuta-intr-o-fantana-salvata-de-pompieri–1440260

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button